مزایا و ویژگی­های اصلی محصولات/ خدمات(Feature /Benefit)

ویژگی های اصلی محصولات کامپوزیتی این طرح به شرح زیر می باشد:

  • مقاومت کششی، خمشی و فشاری مناسب (ASTM D638,D790,D659)

این محصولات در مقایسه با فولاد یا آلومینیم ، دارای نسبت استحکام به وزن بسیار بالایی هستند درحالی که یکپارچگی سازه ای مشابهی با آنها دارند . به دلیل مقاومت در برابر بارگذاری بالا و وزن سبک، میتوان از آنها برای مثال در صنایع هوایی به جای آلومینیوم و فولاد استفاده کرد.

ماده (Material) مقاومت کششی (Tensile strength) /    Mpa
فولاد ساختمانی ۴۴۰ – ۵۵۰
فولاد  ضد زنگ ۸۶۰
آلومینیوم ۳۰۰
          پلی اتیلن ۳۷
بتن ۲۰-۴۵
چوب ۴۰
کامپوزیت ۶۰۰-۲۰۰

 

۲- مقاومت بالا در برابر ضربه (ASTM D256)

براساس استاندارد ASTM D256 محصولات کامپوزیت در مقابل نیروی ضربه مقاومت خوبی دارند. آزمایش میزان توانایی این قطعات بصورت حرکت پاندولی یک گوی و برخورد با سطح مقطع قطعه می باشد. میزان نیروی برآوردشده حدود ۲۷۹۰ نیوتون می باشد.
۳- عدم اشتعال (IS 6746 , fire retardant)

در صورت به وجود آمدن احتراق یا اشتعال در محیط های صنعتی پرخطر، محصولات GRP قابلیت کند کنندگی آتش را دارند. رفتار این محصولات در برابر آتش بر اساس ۳ استاندارد مطرح بررسی می گردد.

استاندارد flamibility UL/94 میزان احتراق پذیری قطعه را مشخص می نماید. بر این اساس قطعات به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

V2: در مدت ۳۰ ثانیه آتش بوجود آمده خاموش می شود اما شره های آتش حین سوختگی وجود دارد.

V1: در مدت ۳۰ ثانیه آتش بوجود آمده خاموش می شود و شره های آتش حین سوختگی وجود ندارد.

V0: در مدت ۱۰ ثانیه آتش بوجود آمده خاموش می شود و شره های آتش حین سوختگی وجود ندارد.

استاندارد ASTM D635  و IS 6746 , fire retardant طول و سرعت پیشرفت آتش را بررسی می کند. در نمونه های مورد تایید با حساسیت بالای خریدار جهت استفاده در مناطق خاص، شعله در مدت ۳۰ ثانیه تا ۲۵ میلیمتری یک سر قطعه پیشرفت می کند و خاموش می گردد.

این قابلیت از جمله ویژگیهایی است که می تواند در صنایع ریلی بخصوص ساخت قطعات داخل مترو و واگن های مسافری مورد استفاده قرار گیرد تا در صورت بوحود آمدن آتش سوزی از پیشرفت و شیوع آن جلوگیری کند.

۴– عدم جذب آب و رطوبت (ASTM D570)

عناصری چون چوب در صورت غوطه وری در آب یا بدلیل بارش دچار ازدیاد وزن می شوند. از جمله خصوصیات مواد کامپوزیتی عدم افزایش وزن و جذب رطوبت در صورت قرار گرفتن در محیط های مرطوب یا غوطه وری در آب می باشند. جذب آب در مواد کامپوزیت کمتر از ۰.۲۵%  می باشد. لذا این محصولات می توانند گزینه های مناسبی در استفاده در صنایع دریایی و فراساحلی باشند.


۵- عدم واکنش به جرقه (ASTM D495)

مطابق استاندارد فوق قطعه کامپوزیت در معرض جرقه بر اساس زمان تعریف شده قرار می گیرد تا میزان توانایی آن در این زمینه ارزیابی گردد.


۶- ضریب انبساط گرمایی پایین (ASTM D696)

در مواردی که گرمای محیط بسیار شدید باشد استفاده از گزینه GRP مفید می باشد، چون تغییر شکلی در پروفیل اتفاق نمی افتد. برای نمونه در صنعت برق، از آنجاییکه پروفیل های کامپوزیتی نارسانا هستند ، از بابت انتقال برق به سیستم حمل کابل از کابل های آسیب دیده هیچ نگرانی وجود ندارد . علاوه بر آن احتیاجی به جلوگیری از خوردگی الکترولیتی در شرایط ویژه نیست . ویژگی های نارسانایی و مغناطیسی نبودن خطر برق گرفتگی و اتصال کوتاه را کاهش می دهد.


۷- سبکی (جرم حجمی ۱.۸ gr/cm3)

پروفیل های کامپوزیتی پالترود شده که در این سیستم ها به کارگرفته می شوند دارای وزن مخصوصی حدود یک چهارم فولاد و نصف آلومینیم هستند که این امر حمل و نقل و برپا کردن آن ها را تسهیل می کند . سبکی یکی از ویژگیهای نادر و منحصر به فرد این مواد می باشد که می تواند مزیت قابل توجهی در برابر مواد دیگر داشته باشد. در جدول زیر مقایسه بین وزن مواد متفاوت نشان داده شده است. سبکی وزن محصولات فایبرگلاس این امکان را به اپراتور می دهد که با جابجایی سریع و راحت محصول در زمان نصب صرفه جویی کند. برای نمونه وزن نردبانهای فایبرگلاس به نسبت نردبانهای آلومینیومی و آهنی به مراتب کمتر است و اپراتور به راحتی می تواند آنها را حمل یا جابجا کند.

 

 

۸- مقاومت بالا در برابر اشعه UV

عمده استفاده محصولات کامپوزیت در فضاهای بیرونی می باشد. اشعه آفتاب تاثیر مستقیم بر تجهیزات در مناطق گرمسیری دارد و باعث تغییر خواص مکانیکی قطعه و آسیب و خوردگی در طول زمان می شود. ساختار مواد کامپوزیت به گونه ایست که رزین ها مقاومت قطعات را در برابر اشعه آفتاب بالا می برند و باعث جلوگیری از آسیب های احتمالی در طول زمان خواهند شد.

۹- دوام و عمر بیش از ۳ برابر از فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) در مناطق با خوردگی بالا و عدم نیاز به تعمیر و تعویض

این محصولات در برابر اسیدها ، نمک ها ، قلیاها و محدوده وسیعی از محیط ها و مواد شیمیایی خورنده که بر آلومینیم و فولاد گالوانیزه اثرات شدیدی دارند ، مقاومند . حتی محصولات آلومینیمی یا فولادی پوشش داده شده نیز ممکن است به علت خراش های کوچک ایجاد شده حین نصب یا پس از آن ، در معرض آسیب باشند . به همین دلیل عمر سیستمهای کامپوزیتی حدود سه برابر طول عمر فولاد ضدزنگ است . به دلیل عمر بیشتر و عدم نیاز به تعویض و تعمیر در کامپوزیت ها ، هزینه های تعویض و نگهداری حذف خواهند شد.

۱۰- صرفه جویی در مصرف انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی هم اکنون به یکی از مهمترین دغدغه های انسان امروز تبدیل شده است. در جهان کنونی، برای هر کشوری حفظ منابع معدنی و زیرزمینی، استفاده بهینه از آنها و ذخیره انرژی جهت استفاده آیندگان و نسلهای بعدی امری حیاتی است. امروزه یکی از بهترین راهکارهای صرفه جویی در انرژی استفاده از محصولات با دوام بیشتر جهت کنترل هزینه های تعمیر، نگهداری و تعویض و همچین جایگزینی آنها با مواد پر مصرف مانند آهن، آلومینیوم و پلاستیک هاست. موادی که هم هزینه تولیدآنها بالاست و هم برای جلوگیری از فرسودگی و آسیب های محیطی هزینه بالایی برای پوشش و حفظ آنها در برابر خوردگی پرداخت می شود. با بررسی و تشخیص صحیح می توان با جایگزین کردن محصولات کامپوزیتی به جای مواد پر مصرف و ارزشمند، از طرفی نسل های بعدی را در مقابل خطر از دست دادن منابع معدنی و زیرزمینی بیمه کرد و از طرفی با ارائه مزایایی چون صرفه جویی در هزینه های تولید و پوشش فلزات و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری، سهولت در نصب و زیباسازی محیط های شهری وصنعتی این محصولات را وارد چرخه اقتصاد کشور کرد.  استفاده از محصولات کامپوزیتی می تواند به نوعی باعث صرفه جویی در هزینه ها..شود. هزینه تعمیر و تعویض و نگهداری تجهیزات و قطعات در مناطق صنعتی کشور که عموما مناطقی گرم و مرطوب می باشند بسیار بالاست و سالانه بودجه بالایی به آن اختصاص داده می شود. دوام بالای این مواد در مقابل خوردگی و حریق سبب می شود بخش عمده ای از هزینه های تعویض کم شود. همچین با جایگزینی این مواد با بسیاری از منابع زیرزمینی مورد استفاده در تولید تجهیزات و کالاها، باعث ذخیره این منابع و استفاده درست و بموقع از آنها می شود. هم اکنون، کامپوزیت ها به لحاظ خصوصیات مکانیکی چون مقاومت، دوام و وزن مزایای بهتری در مقایسه با آهن، فولاد زنگ نزن و آلومینیوم دارند.

  • زیباسازی فضای شهری:

زیباسازی فضای شهری و ساحلی می تواند به یکی از گزینه های اصلی گرایش به استفاده از محصولات کامپوزیتی تبدیل شود. با پیشرفت تکنولوژی ساخت انواع پروفیلها و مقاطع کامپوزیتی، امروزه به راحتی می توان محصولاتی چون وسایل مورد استفاده در پارک ها شامل نیمکت، آب نما، سایه بانها و آلاچیق، سازه های ایستگاه های اتوبوس، پارکینگهای متحرک و بیلبوردهای تبلیغات شهری، دریچه های آب و فاضلاب را در رنگها و سایزهای متنوع تولید کرد. همچنین در شهرهای ساحلی و مناطق گرمسیری و پررطوبت کشور که پذیرای مسافرین زیادی در طول سال می باشند می توان با طراحی خلاق از انواع محصولات کامپوزیتی مانند حصار، نرده، آلاچیق، پل های نفر رو ساحلی به جای نمونه های فلزی آن استفاده کرد که در مقابل رطوبت و خوردگی دوام چندانی ندارند.

 

 929 total views,  1 views today